2η αγωνιστική Α2 Γυναικών Φίλιππος Βέροιας- Ελπίδες Αμυνταιου 30-24

Μετά από ένα πολύ κακό 1ο ημίχρονο της ομάδας μας και άμυνα και επίθεση η ομάδα του Φίλιππου Βέροιας κατάφερε

να πάρει διαφορά εννέα γκολ στο ημίωρο του αγώνα (19-10 ΗΜΙΧΡΟΝΟ).

Τα κορίτσια των Ελπίδων ισορροπήσαν το ματς στο 2ο ημίχρονο καταφέρνοντας να είναι πιο αποτελεσματικές πλην όμως δεν μπόρεσαν να κάνουν την ανατροπή.

Συγχαρητήρια και στις δύο (2) ομάδες για το θέαμα που προσέφεραν στους φιλάθλους. Ευχόμαστε στην ομάδα του Φίλιππου Βεροίας καλή συνέχεια χωρίς τραυματισμούς.

Τα πεντάλεπτα:

04-02, 06-04, 10-05, 13-07, 15-08, 19-10 (ημ.)

20-10, 22-11, 25-15, 27-17, 28-20, 30-24 (Τελ.)                                  Διαιτητές : Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης

Φίλιππος Βέροιας (Χαραλαμπίδης) Παπά 3, Τσαγγαρού 1, Γιακουμάτου, Σαρηγιαννίδου 4, Γερουλίδου, Δημητρίου, Τσαγκέρα 2, Καραμήτσου , Παπαδοπούλου 1, Παναγιωτίδου, Βακαλφώτη 3, Σαράφη 3, Γιαννοπούλου 7, Θεοδωρίδου 1, Σιώπη, Νικολοπούλου 5.

Ελπίδες Αμυνταίου (ΚΙΟΣΕΣ) : Βασιλείου 7, Ελευθεράκη, Ηλεκτρίδου , Κακλίδου , Καπετανοπούλου 3, Σ. Κουτσουρίδου, Α. Κουτσουρίδου 1, Μπουρη 1, Ε. Ντίνα 3, Π. Πανταζή , Σ. Πανταζή 7, Παραχαρίδου 2.

Την επόμενη εβδομάδα η ομάδα μας στα πλαίσια της 3ης  αγωνιστικής θα υποδεχτεί την ομάδα του ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΥ.