Χάντμπολ: Το πάλεψαν οι Ελπίδες Αμυνταίου αλλά έμειναν από δυνάμεις στην επανάληψη

Ήττα στην πρεμιέρα για τις Ελπίδες Αμυνταίου, από τον πιο έτοιμο Ζαφειράκη Νάουσας με 15-25. Στο πρώτο ημίχρονο οι Ελπίδες με την συμπαράσταση του κόσμου αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους και προηγήθηκαν ακόμα και με διαφορά 3τερμάτων 10-7,
αναγκάζοντας τον προπονητή των Ναουσαίων Χ. Δεληχρήστο να ανακατέψει πολλές φορές την τράπουλα, μέχρι να αλλάξει τη ροή του ματς, πράγμα που το κατάφερε στο β΄ μέρος, παροπλίζοντας επιθετικά τους γηπεδούχους που πέτυχαν μόλις 3 τέρματα.
Διαιτητές: Μπουγιάκας – Καζατζίδης.

5λεπτά: 3-1, 5-4, 8-7, 9-7, 11-10, 12-13ημχ. 13-19, 13-21,15-21, 15-23, 15-25.

Ελπίδες Αμυνταίου (Π. Δημητρίου – Α. Παπαβασιλείου): Αναστασιαδης, Γιαννιτσόπουλος, Γιώσκος 1, Παπαδόπουλος. Παπαϊωάννου, Παπαχρήστου 6, Πετρίδης, Παναγιωτίδης 2, Παρπούλας 4, Τατσιδης (τφ) Τζοβάρας, Τόιτος Γ., Τόιτος Π. 2, Χαραλαμπίδης, Χατζημηνάς.

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληχρήστος Χρήστος): Βλάχος, Διδασκάλου 3, Χατζηγεωργίου 1, Τζουβάρας, Πετρίδης 4, Κρέξης 3, Χατζηαγαπίου 2, Οικονόμου 6, Ατσίμοβιτς 5, Ζωναρόπουλος 1, Εμμανουιλίδης, Χαλάτσης, Κυριακίδης, Λένος, Δεληχρήστος. Μπουμπουλεντρας.

Δίλεπτες Αποβολές: 4-1,  Πέναλτι: 0/1 – 3/3.